Seminář je určen pro rodiče, sourozence, partnery, přátelé, kolegy a další osoby sekundárně dotčené závislostmi na drogách či alkoholu.

Fakta o skutečné podstatě látkových závislostí. Pohledy a přímá zkušenost uzdraveného člověka. Aktuální přístupy specialistů: psychologů, psychiatrů a adiktologů. 

Cílem jedinečného projektu je ukázat závislosti v reálném světle. Zjistíte vše podstatné o principech fungování závislostí a uslyšíte osobní zkušenost osob, které závislost úspěšně překonaly. 

Zúčastněte se unikátního semináře, který pomáhá.

Do začátku zbývá

ZNOVU SPOLU je vzdělávací seminář pro závislé osoby a blízké závislých. Je určen pro rodiče, sourozence, partnery, přátelé, kolegy a další osoby sekundárně dotčené závislostmi na drogách či alkoholu.

Co se dozvíte :

– díky autentickým příběhům dostanete vhled do problematiky látkových závislostí,
– zjistíte, co blízcí opravdu prožívají, cítí a jak jim správně naslouchat,
– dozvíte se, proč přes veškerou snahu zatím nic nefunguje,
– poznáte opravdovou příčinu a podstatu problému,
– pochopíte, proč nemohou jednoduše přestat,
– naučíte se jim efektivně pomoct.

Co dostanete? 

Tým projektu ZNOVU SPOLU přináší edukativní seminář. Ukazuje různé pohledy na cestu životem závislého. Umožňuje pochopit, jak na této cestě závislé lidi vnímat. 

Ukazujeme způsoby, jak jim pomoci i jak pomoci sám sobě, pokud žijete v přímé blízkosti drogově závislého. Během tohoto semináře najdete odpověď na osobní palčivé otázky. Cílem projektu a semináře je vzdělávání v oblasti závislostí, které postupnými kroky vede k vyléčení.

Vhled do problematiky látkových závislostí

Příčina a podstata problémů

Informace, jak pomoci druhým nebo sám sobě

Jak správně naslouchat

Co od semináře očekávat?

Zhlédněte první část semináře, který se konal v Olomouci. Tento úvodní segment vám poskytne přehled o tom, co můžete od semináře očekávat, a ukáže, jakým způsobem může ZNOVU SPOLU pomoci závislým a jejich rodinám najít cestu k lepšímu životu. Zúčastněte se semináře a objevte, jak naše unikátní přístupy a osobní zkušenosti mohou poskytnout cenné vhledy a podporu v boji se závislostí.

Získejte aktuální informace

Zanechte nám svůj e-mail a budete pravidelně informováni o  zajímavostech týkajících se problematiky závislostí.

Také se můžete dozvědět více detailů ohledně tohoto semináře a projektu.

Naše společnost má silně zakořeněná schémata vnímání lidí závislých na drogách. Projevují se odsuzováním a ostrakizací všech, kteří se s tímto těžkým problémem potýkají. Víte, že závislý ale může být i váš kamarád, partner či kolega z práce? Možná to jen nevíte. 

Projekt ZNOVU SPOLU přichází s myšlenkou nabídnout veřejnosti, rodinným příslušníkům a přátelům závislého nový náhled na závislost a východiska těžkých příběhů, které jsou důsledkem závislosti. 

Vstupte do našeho edukativního semináře, který přináší různé pohledy na cesty životem závislého a neotřelé způsoby, jak závislé lidi vnímat. Zjistíte, jak je pochopit, jak jim pomoci i jak pomoci sobě, když ve svém okolí závislého máte. 

Během našeho semináře najde odpovědi na otázky každý, kdo se potřebuje s tématem závislosti vypořádat.

V případě jakékoliv nejasnosti nám můžete zavolat nebo napsat

Kde bude seminář probíhat?

Relax Park MODRÁ STODOLA - PRAHA

Vybrali jsme místo, které se nachází těsně na hranici Prahy, tři kilometry od dálnice D5 i letiště. Součástí areálů je i velké parkoviště.

Kdy:

Sobota 12. 10. 2024, 10:00–⁠16:50

Přednášející

Honza Fiala je vyjednavač, kouč a team leader. Má rád komunikaci s lidmi, řešení mezilidských vztahů a aplikovanou psychologii. Na své cestě životem si sám dlouho počínal neuváženě až ztraceně. Dnes jde se svou kůží na trh a dělí se o bohaté osobní zkušenosti a praktické poznatky. 

Díky vědě a novému poznání tvořím další, tentokrát smysluplnou etapu svého života. Budu rád když, předáme i vám kousek návodu na štěstí a hodnotu, která vás dlouhodobě naplní.

Honza Fiala – zakladatel projektu

Michal Vaněk je typické “dítě systému” a bývalý uživatel drog. Nyní úspěšně abstinuje a působí jako recovery kouč. V životě zažil hodně: od hlubokého dna na ulici a v cele ve výkonu trestu, přes každodenní život klasického uživatele drog až k cestě z kruhu ven

Díky léčbě v terapeutické komunitě a trvalé abstinenci jsem se dostal tam, kde jsem. Mám skvělou práci, přítelkyni, hypotéku na dům a společnou vizi pro čistý rodinný život.

Michal Vaněk – recovery kouč

Jsme Sober Boys a pomáháme lidem zbavovat se závislostí a žít produktivní život. Tomova životní cesta začala na alkoholu, marihuaně a cigaretách, která po absolvování vojenského výcviku v Německu pokračovala pravidelným experimentováním s MDMA na zahraničním studentském pobytu v Austrálii. Po návratu ze zahraničí si začal budovat závislost na kokainu a to až do 23 let. Matyáš začal experimentovat s drogami všeho druhu na gymnáziu v Plzni a to nejdříve s trávou, poté zakusil i pervitin a psychedelika. Po přestěhování do Prahy si začal budovat závislost na kokainu společně s Tomem a ke konci léta 2023 na amfetaminech. Se všemi drogami jsme sekli 1.9.2023 a posléze začali budovat projekt Sober Boys.

Tom a Maty – úspěšní abstinenti a tvůrci projektu Sober Boys

Radek Pavlíček je kouč a člověk malého vzrůstu s obrovským srdcem a pochopením, který si prošel těžkou závislostí na alkoholu a cigaretách. Díky transformativním schopnostem pomáhá lidem najít cestu ven ze závislosti.

Všechny naše životní problémy jsou výsledkem toho, že se zamotáme do našeho vlastního myšlení a ztratíme směr. Cestu můžeme najít porozuměním své mysli a já vám tu cestu mohu pomoci najít.

Radek Pavlíček – transformativní kouč

Eliška Maixnerová

Žena půvabná a vždy střízlivá. Život jí otřásl: v 16 letech má za sebou díky spoluzávislosti mnoho těžkých ran. Má odvahu o nich mluvit a o své zkušenosti se otevřeně dělí.

Alena Vinklerová

Po 30letém boji se závislostí na tvrdých drogách má medaili s nápisem “Vítěz”.  Skvělá babička, kamarádka a člověk, který dnes vnáší smích a radost všude, kam vkročí.

Kat Černá

Transformativní koučka s sedmi letou praxí. V koučování používá metaforu našeho prožitku života, které se říká 3 principy (Mysli, Myšlenky a Vědomí). Moc ráda pracuje s dětmi a rodiči. A celkově s lidmi, kteří chtějí vidět víc a zjednodušit si život.

Program SEMINÁŘE

10:00 - 10:15

Udělejte si pohodlí. Dáme šanci vašim blízkým! (Eliška Maixnerová)

10:20 - 11:00

Vývoj mozku a závislost - opravdové příčiny závislosti (Honza Fiala)

11:05 - 11:50

Z vězeňské cely až před vás: recovery kouč s klíčem k úspěšné abstinenci (Michal Vaněk)

11:50 - 13:00

oběd

13:05 - 13:35

Rozhovor s úspěšnou abstinentkou (Alena V. a Honza Fiala)

13:40 - 14:10

Jak se dostat přes začarovaný kruhu závislosti - motivace od Sober Boys (Tom a Maty)

14:15 - 14:55

Porozumění mysli (Kat Černá a Radek Pavlíček)

15:00 - 15:45

Tipy koučů, jak závislost správně uchopit - závěrečný rozhovor

15:50 - 16:50

Jak nebýt autoritativní rodič, dopřejte svým dětem správný vývoj mozku

Rezervovat místo na semináři

Zanechte nám svůj e-mail a budete pravidelně informováni o  zajímavostech týkajících se problematiky závislostí.

Pořádáme vzdělávací semináře a konference pro závislé, jejich rodiny a odbornou veřejnost, kde ukazujeme závislost v pravém světle, včetně jejích příčin, jako je trauma a vývoj mozku v ranném dětství. Nabízíme paralely s našimi životními příběhy. Pracujeme ruku v ruce s psychology a odborníky v oblasti závislosti. Studujeme a předáváme učení Dr. Gabora Matého.

Tvoříme online vzdělávací obsah formou podcastu ZNOVU SPOLU a dalších příspěvků na sociálních sítích.

Pořádáme preventivní přednášky na školách a univerzitách o drogách a alkoholu, přičemž nabízíme realistický pohled na životy lidí závislých. Zde chceme studentům nabídnout možnost volby, než vyzkoušejí jakoukoliv látku a stanou se závislými.

Pro sjednání přednášky ve vaší škole nás neváhejte kontaktovat.

ZNOVU SPOLU také nabízí akutní pomoc pro závislé a jejich rodiny v krizových situacích.

Mluvíme zde konkrétně o situacích, kdy se závislý nachází ve velmi špatném emocionálním stavu a jeho rodina se obává a neví, jak postupovat. V těchto případech jsme připraveni poskytnout akutní pomoc prostřednictvím deeskalace situace a navržení dalších řešení.