On-line semináře je určen pro rodiče, sourozence, partnery, přátele, kolegy a další osoby sekundárně dotčené závislostmi na drogách či alkoholu.

Fakta o skutečné podstatě látkových závislostí. Pohledy a přímá zkušenost uzdraveného člověka. Aktuální přístupy specialistů: psychologů, psychiatrů a adiktologů. 

Cílem jedinečného projektu je ukázat závislosti v reálném světle. Zjistíte vše podstatné o principech fungování závislostí a uslyšíte osobní zkušenost osob, které závislost úspěšně překonaly. 

ZNOVU SPOLU je on-line vzdělávací seminář pro závislé osoby a blízké závislých. Je určen pro rodiče, sourozence, partnery, přátelé, kolegy a další osoby sekundárně dotčené závislostmi na drogách či alkoholu.

Tento on-line seminář je záznam živého eventu z olomouckého Výstaviště Flóra, který se konal 30.1.2024.

Co se dozvíte :

– díky autentickým příběhům dostanete vhled do problematiky látkových závislostí,
– zjistíte, co blízcí opravdu prožívají, cítí a jak jim správně naslouchat,
– dozvíte se, proč přes veškerou snahu zatím nic nefunguje,
– poznáte opravdovou příčinu a podstatu problému,
– pochopíte, proč nemohou jednoduše přestat,
– naučíte se jim efektivně pomoct.

Co dostanete? 

Tým projektu ZNOVU SPOLU přináší edukativní on-line seminář. Ukazuje různé pohledy na cestu životem závislého. Umožňuje pochopit, jak na této cestě závislé lidi vnímat. 

Ukazujeme způsoby, jak jim pomoci i jak pomoci sám sobě, pokud žijete v přímé blízkosti drogově závislého. Během tohoto semináře najdete odpověď na osobní palčivé otázky. Cílem projektu a semináře je vzdělávání v oblasti závislostí, které postupnými kroky vede k vyléčení.

Program ON-LINE SEMINÁŘE

1.část

Udělejte si pohodlí. Dáme šanci Vašim blízkým ! Úvodem Vás provede spoluzakladatelka (Eliška Maixnerová)

2. část

Vývoj mozku a závislost - opravdové příčiny závislosti (Honza Fiala)

3. část

Z vězeňské cely až před vás: recovery kouč s klíčem k úspěšné abstinenci (Michal Hanzl)

4. část

Rozhovor s úspěšnou abstinentkou (Alena V. a Honza Fiala)

5. část

Pohled klinické psycholožky na závislosti (PhDr. Dobrila Hrůzová a Honza Fiala)

6. část

Vlastní zkušenosti se závislostmi v podání transformativních koučů - Porozumění mysli (Kat Černá a Radek Pavlíček)

7. část

Tipy koučů, jak závislost správně uchopit - závěrečný rozhovor

Naše společnost má silně zakořeněná schémata vnímání lidí závislých na drogách. Projevují se odsuzováním a ostrakizací všech, kteří se s tímto těžkým problémem potýkají. Víte, že závislý ale může být i váš kamarád, partner či kolega z práce? Možná to jen nevíte. 

Projekt ZNOVU SPOLU přichází s myšlenkou nabídnout veřejnosti, rodinným příslušníkům a přátelům závislého nový náhled na závislost a východiska těžkých příběhů, které jsou důsledkem závislosti. 

Vstupte do našeho edukativního on-line semináře, který přináší různé pohledy na cesty životem závislého a neotřelé způsoby, jak závislé lidi vnímat. Zjistíte, jak je pochopit, jak jim pomoci i jak pomoci sobě, když ve svém okolí závislého máte. 

Během našeho semináře najde odpovědi na otázky každý, kdo se potřebuje s tématem závislosti vypořádat.

První část on-line semináře k nahlédnutí ZDARMA

Ukázka on-line semináře ZNOVU SPOLU – prvních 5 minut zdarma!

Tento úvodní segment vám poskytne přehled o tom, co můžete od semináře očekávat, a ukáže, jakým způsobem může ZNOVU SPOLU pomoci závislým a jejich rodinám najít cestu k lepšímu životu. Připojte se k nám a objevte, jak naše unikátní přístupy a osobní zkušenosti mohou poskytnout cenné vhledy a podporu v boji se závislostí.

V případě jakékoliv nejasnosti nám můžete zavolat nebo napsat

Přednášející

Honza Fiala je vyjednavač, kouč a team leader. Má rád komunikaci s lidmi, řešení mezilidských vztahů a aplikovanou psychologii. Na své cestě životem si sám dlouho počínal neuváženě až ztraceně. Dnes jde se svou kůží na trh a dělí se o bohaté osobní zkušenosti a praktické poznatky. 

Díky vědě a novému poznání tvořím další, tentokrát smysluplnou etapu svého života. Budu rád když, předáme i vám kousek návodu na štěstí a hodnotu, která vás dlouhodobě naplní.

Honza Fiala – zakladatel projektu

Michal Vaněk je typické “dítě systému” a bývalý uživatel drog. Nyní úspěšně abstinuje a působí jako recovery kouč. V životě zažil hodně: od hlubokého dna na ulici a v cele ve výkonu trestu, přes každodenní život klasického uživatele drog až k cestě z kruhu ven

Díky léčbě v terapeutické komunitě a trvalé abstinenci jsem se dostal tam, kde jsem. Mám skvělou práci, přítelkyni, hypotéku na dům a společnou vizi pro čistý rodinný život.

Michal Vaněk – recovery kouč

Hosté

Eliška Maixnerová

Žena půvabná a vždy střízlivá. Život jí otřásl: v 16 letech má za sebou díky spoluzávislosti mnoho těžkých ran. Má odvahu o nich mluvit a o své zkušenosti se otevřeně dělí.

PHDr. Dobrila Hrůzová

Ráda o sobě říká, že je dámou ve skvělém věku. Klinická psycholožka, soudní znalkyně a odbornice na závislosti. Její ostrý vhled do problematiky vám otevře oči.

Alena Vinklerová

Po 30letém boji se závislostí na tvrdých drogách má medaili s nápisem “Vítěz”.  Skvělá babička, kamarádka a člověk, který dnes vnáší smích a radost všude, kam vkročí.

Chtěla bych poděkovat celému týmu ZNOVU SPOLU za nezapomenutelný zážitek. Hodně jsem četla, že lidé kritizují cenu, ale za to, co jsem v úterý viděla, bych dal i dvojnásobek toho, co jsem platila. Díky Honzo, Eliško, Radku, Michale, Katko, a i všem ostatním. Jsem věrným fanouškem, bylo to něco, co jsem nikdy jinde nezažil. Jedině ZNOVU SPOLU.

Marie L.

Děkuji za seminář ZNOVU SPOLU, který proběhl v Olomouci. Byli jste skvělí. Moc se mi líbila i paní doktorka Hrůzová.


Radka K.

Seminář ZS jsem navštívila s velkým očekáváním a moc se mi líbila přednáška všech řečníků. Třeba Michalova přednáška mě konkrétně oslovila, a to hned několikrát. Seminář ZNOVU SPOLU mi ukázal, že všechno jde. Dozvěděla jsem se spoustu věcí, které plánuji aplikovat ve svém životě. Už se těším na další akci projektu ZNOVU SPOLU. Bylo to skvělé. Děkuji Vám moc.


Vlaďka

Tohle byla bomba! Bála jsem se kvůli té ceně, ale nyní mohu říct, že cena byla adekvátní, ba dokonce nízká. Prosím, pokračujte ve vaší odezvě. Díky, pane Fialo.Michaela

Objednejte si seminář ZNOVU SPOLU - ONLINE

Zanechte nám svůj e-mail a budete pravidelně informováni o  zajímavostech týkajících se problematiky závislostí.

Pořádáme vzdělávací semináře a konference pro závislé, jejich rodiny a odbornou veřejnost, kde ukazujeme závislost v pravém světle, včetně jejích příčin, jako je trauma a vývoj mozku v ranném dětství. Nabízíme paralely s našimi životními příběhy. Pracujeme ruku v ruce s psychology a odborníky v oblasti závislosti. Studujeme a předáváme učení Dr. Gabora Matého.

Tvoříme online vzdělávací obsah formou podcastu ZNOVU SPOLU a dalších příspěvků na sociálních sítích.

Pořádáme preventivní přednášky na školách a univerzitách o drogách a alkoholu, přičemž nabízíme realistický pohled na životy lidí závislých. Zde chceme studentům nabídnout možnost volby, než vyzkoušejí jakoukoliv látku a stanou se závislými.

Pro sjednání přednášky ve vaší škole nás neváhejte kontaktovat.

ZNOVU SPOLU také nabízí akutní pomoc pro závislé a jejich rodiny v krizových situacích.

Mluvíme zde konkrétně o situacích, kdy se závislý nachází ve velmi špatném emocionálním stavu a jeho rodina se obává a neví, jak postupovat. V těchto případech jsme připraveni poskytnout akutní pomoc prostřednictvím deeskalace situace a navržení dalších řešení.